Маєте запитання? +38 (044) 521-32-84 або vomfi.info@gmail.com

Медична фізика є розділом прикладної фізики, яка є сферою компетенції медичних фізиків. Медичні фізики використовують фізичні принципи, методи та методики на практиці, в клінічних умовах та дослідженнях, для попередження, діагностики та лікування хвороб людини з метою покращення рівня здоров’я та благополуччя населення. Медична фізика має застосування в багатьох сферах та нещодавно була кваліфікована на міжнародному рівні як професійна одиниця. Загальні ролі та обов’язки медичних фізиків визначені Міжнародною Організацією Медичних Фізиків.

Згідно визначення Основних Міжнародних Стандартів, медичні фізики, які працюють в клінічних умовах є «фахівцями в сфері охорони здоров’я, мають відповідну освіту, пройшли практичне навчання та володіють навичками застосування методів прикладної фізики в медицині, вони компетентні, щодо самостійної роботи в одному чи більше підрозділах (спеціалізаціях) медичної фізики».

Термін «самостійна робота» означає, що медичний фізик працює без прямого спостереження за своєю роботою з боку більш досвідчених медичних фізиків та має достатній рівень кваліфікації для гарантування безпеки та ефективності радіаційного опромінення при досягненні діагностичного або терапевтичного результату, відповідно до вимог контролю за пацієнтом. Також в Директиві Євроатому 97/43/Euroatom існує визначення «експерта з медичної фізики», хоча і більш обмежене відносно медичного радіаційного випромінювання, яке нещодавно було змінене відповідно до перегляду положень Основних Стандартів Безпеки Євроатом. Відповідно до нього, експертом з Медичної Фізики вважається: «експерт в області радіаційної фізики або радіаційних технологій, що використовуються при опроміненні, відповідно до визначень даної Директиви, чий рівень навчання та професійна компетентність визнана компетентними органами; та який, відповідно, діє або надає поради в областях оцінки доз опромінення пацієнтів, розробки та використання комплексних методик та обладнання, оптимізації, гарантії якості, включаючи контроль якості, а також інших питаннях, які стосуються радіаційної безпеки, відповідно до визначень даної Директиви».

До спеціалізацій медичної фізики, які використовують іонізуюче випромінювання, відносяться: фізика формувань медичних рентгенографічних та томографічних зображень, що охоплює область процедур діагностичної та інтервенційної радіології (фізика радіології); фізика ядерної медицини (процедури з використанням радіонуклідів); фізика радіаційної терапії, а  також радіаційна безпека в медицині.  Перераховані спеціалізації є невід’ємними та суттєвими компонентами радіаційної медицини.

IAEA HUMAN HEALTH SERIES No. 25
ROLES AND RESPONSIBILITIES, AND EDUCATION AND TRAINING REQUIREMENTS FOR CLINICALLY QUALIFIED MEDICAL PHYSICISTS
INTERNATIONAL ATOMIC ENERGY AGENCY VIENNA, 2013

https://upincubator.upi.edu/wp-content/uploads/slot-deposit-pulsa-tanpa-potongan/

https://www.shhorms.hku.hk/wp-includes/link-gacor/

https://www.biosch.hku.hk/booking/slot-olympus/

https://usk.susu.ru/schedule/slot-bonus-100/

https://today.albion.edu/wp-content/uploads/2022/12/

https://depts.washington.edu/pbrs/.%20/.%20/slot-dana/

https://depts.washington.edu/pbrs/.%20/.%20/slot-gacor-2022/

http://sys.bio.mtu.edu/slot-gacor-2022/

https://km.lib.ru.ac.th/wp-includes/certificates/situs-gacor/

https://chelcenter.susu.ru/gacor/

http://dezvoltare.uvt.ro/sport/wp-includes/rtp/

https://ncag.nust.edu.pk/wp-includes/slot-gacor/

https://cifra.susu.ru/wp-includes/slot-online/

http://viaticos.senasa.gob.hn/acp/slot-gacor/

https://trailsl.com/wp-includes/asiagame99/

https://sosiologi.upi.edu/slot-online-gacor/